Ogłoszenia Klub Informacje


Ministerialne dofinansowanie
dla Dolnobrzeskiego Klubu Karate Kyokushin

Informacja


III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA KYOKUSHIN I WKF
„KARATE KID” POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY WOŁÓW
Wołów, 19 października 2019

Regulamin zawodów


Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza
w Karate Kyokushin, Sieradz 5 października 2019

Regulamin zawodów


OBÓZ LETNI MRZEŻYNO 2019

Pokaż galerię


ZACZYNAMY TRENINGI!

w Wołowie od 2 września
sala gimnastyczna Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego przy ul. Komuny Paryskiej 18.
Dzieci do lat 10 - poniedziałek i piątek 17.00
Starsi - poniedziałek, środa i piątek 18.00

w Brzegu Dolnym od 3 września
hala sportowa OSiR ul. Wilcza 8.
Dzieci do lat 10 - wtorek i czwartek 17.30
Starsi wtorek i czwartek - 18.30

w Lubiążu od 3 września
sala gimnastyczna Zespołu Szkół Publicznych ul. Wojska Polskiego 3A.
wtorek i czwartek 17.00

ZAPRASZAMY!


XII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego
o Puchar Burmistrza Kożuchowa, 01.06.2019r.

W sobotę 1 czerwca 2019r. odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego o Puchar Burmistrza Kożuchowa. W tej pięknej imprezie wystartowali zawodnicy Dolnobrzeskiego
i Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. W zawodach uczestniczyło 176 zawodników z 17 klubów z całego kraju.

W gronie rywalizujących ze sobą karateków wystąpiło dwóch reprezentantów Dolnobrzeskiego Klubu Karate Kyokushin – Mieszko Słodowy (kata kadetów i lekki kontakt kadetów + 35 kg)
i Kacper Krząstek (kata indywidualne i semi kontakt juniorów +60 kg) oraz czterech przedstawicieli Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai – Jakub Tyza (kata indywidualne i semi kontakt młodzików - 45 kg), Nikola Bochenek (kata indywidualne dzieci), Adrian Łysuniec (kata indywidualne młodzików) oraz Jakub Adamski (kata indywidualne młodzików)

Impreza przebiegała w sympatycznej atmosferze i przysporzyła wielu wrażeń wszystkim uczestnikom. Wszyscy nasi reprezentanci osiągnęli wysokie i satysfakcjonujące wyniki. Mieszko Słodowy zajął I miejsce w kata i I miejsce kumite lekki kontakt kadetów + 35 kg. IV miejsce
w kategorii kumite semi kontakt młodzików zajął Kacper Krząstek. IV miejsce w kategorii kumite semi kontakt młodzików zajął Jakub Tyza. Wysoko w klasyfikacji znaleźli się również: w kata Nikola Bochenek, Adrian Łysuniec oraz Jakub Adamski.

Z wielkim zadowoleniem można stwierdzić, że rosną nam młodzi zawodnicy a praca na treningach, które odbywają się w hali OSiR Brzeg Dolny oraz w Publicznym Gimnazjum
im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołowie przynoszą efekty.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów i ich Rodziców. OSU

Pokaż galerię


XLVI (46) Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin
Lipno, 27.04.2019

27 kwietnia 2019r. w hali widowiskowo - sportowej, w Lipnie, powiecie lipnowskim odbyły się
XLVI (46) Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Najważniejsza impreza sportowa rozgrywana w kraju z ramienia Polskiego Związku Karate, który przyznał organizację Lipnowskiemu Klubowi Kyokushin Karate. Patronat honorowy przyjął Starosta Lipnowski Pan Krzysztof Baranowski oraz Polski Komitet Olimpijski. Swój głos podczas ceremonii otwarcia zabrali: sekretarz generalny Światowej Organizacji Kyokushin World Federation Shihan Andrzej Drewniak 9 Dan, prezes Polskiego Związku Karate, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Maciej Sokołowski oraz Burmistrz Miasta Lipna Pan Paweł Banasik. Walki odbyły się w pełno - kontaktowej formule w 6 kategoriach wagowych mężczyzn oraz 4 kategoriach kobiet. W Mistrzostwach udział wzięło 125 zawodników z 58 ośrodków z Polski. Wołowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Adrian Opala i Damian Piętoń. Obaj zawodnicy naszego klubu bardzo ambitnie walczyli ale zabrakło troszkę szczęścia i odpadli w walkach eliminacyjnych.

Pokaż galerię


II Memoriał Masutatsu Oyamy
Karate Kyokushin, Dzierżoniów 06.04.2019

W sobotę 6 kwietnia 2019r. w II Memoriale Masutatsu Oyama - Karate Kyokushin w Dzierżoniowie wystartowali zawodnicy Dolnobrzeskiego i Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. W zawodach uczestniczyło 190 zawodników z 17 klubów.

W gronie rywalizujących ze sobą karateków wystąpiło czterech reprezentantów Dolnobrzeskiego Klubu Karate Kyokushin – Mieszko Słodowy (kata indywidualne i semi kontakt kadetów), Adela Pokora (kata indywidualne i drużynowe dzieci), Wiktoria Marecka-Szaciło (kata indywidualne i drużynowe dzieci), Franek Fojud (kata indywidualne i drużynowe dzieci) oraz czterech przedstawicieli Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai – Jakub Tyza (kata indywidualne i semi kontakt młodzików), Julita Rutkiewicz (kata indywidualne juniorów młodszych), Nikola Bochenek (kata indywidualne dzieci) oraz Adrian Łysuniec (kata indywidualne młodzików).

Impreza przebiegała w sympatycznej atmosferze i przysporzyła wielu wrażeń wszystkim uczestnikom. Wszyscy nasi reprezentanci osiągnęli wysokie i satysfakcjonujące wyniki. Mieszko Słodowy zajął I miejsce w kategorii kumite semi kontakt kadetów,bIII miejsce w kategorii kumite semi kontakt młodzików zajął Jakub Tyza. Wysoko w klasyfikacji znaleźli się również: Julita Rutkiewicz IV miejsce w kata indywidualne juniorów młodszych oraz Adela Pokora, Wiktoria Marecka-Szaciło i Franek Fojud, którzy ostatecznie zajęli IV miejsce w kategorii kata drużynowe dzieci.

Z wielkim zadowoleniem można stwierdzić, że rosną nam młodzi zawodnicy a praca na treningach, które odbywają się w hali OSiR Brzeg Dolny oraz w Publicznym Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołowie przynoszą efekty.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów i ich Rodziców, którzy z wielkim zapałem dopingowali nasze drużyny klubowe. OSU

Pokaż galerię


ADRIAN OPALA MISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA
AGNIESZKA SIELICKA I DAMIAN PIETOŃ WICEMISTRZAMI

W niedziele 17 marca 2019 w hali sportowej OSiR przy ulicy Panienskiej odbyly sie XXXIX Mistrzostwa Dolnego Slaska i Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Mlodzików Karate Kyokushin. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonal Wiceburmistrz Jacek Wlosek, Starosta Powiatu Wolowskiego Janusz Dziarski oraz Wiceprezes Polskiego Zwiazku Karate shihan Andrzej Drewniak.

W turnieju udzial wzielo 172 zawodników z 23 osrodków karate kyokushin. Rywalizacja odbywala sie w kategoriach kata oraz kumite. Sedzia glównym byl shihan Andrzej Drewniak, sedzia technicznym shihan Edward Urbanczyk. Organizatorem mistrzostw byl Wolowski Klub Karate Kyokushinkai pod kierownictwem sensei Boguslawa Bolanowskiego.

W Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Mlodzików w konkurencji kata wolowski klub reprezentowali Jakub Tyza i Tymoteusz Janicki natomiast w barwach dolnobrzeskiego klubu wystapil Kacper Krzastek.

Bardzo dobre wyniki osiagneli nasi seniorzy. Mistrzem Dolnego Slaska w kategorii kumite mezczyzn do 70 kg zostal Adrian Opala natomiast Agnieszka Sielicka oraz Damian Pieton zdobyli srebro w swoich kategoriach wagowych. Dorota Bereza po dlugiej rehabilitacji kontuzji, której nabawila sie w 2014 roku na Mistrzostwach Swiata po raz pierwszy stanela do rywalizacji i wystapila w konkurencji kata seniorek.

Zawody zostaly objete honorowym patronatem Marszalka Województwa Dolnoslaskiego Cezarego Przybylskiego. Wsparcia finansowego oraz rzeczowego imprezy udzielili: Urzad Miasta Wolów, Starostwo Powiatu Wolowskiego, Inetrferie S.A, firma KOTAR, PKS Wolów, Opony Ekspress Wolów oraz BIUREX. Wszystkim sponsorom serdecznie dziekujemy. Szczere podziekowania skladamy wszystkim Mamom, Babciom podopiecznych naszego Klubu, które przygotowaly na nasze Mistrzostwa wspaniale, domowe wypieki oraz pracownikom Wolowskiego Osrodka Kultury i Osrodka Sportu i Rekreacji, którzy wspierali nas obsluga techniczna.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarzad Wolowskiego Klubu Karate Kyokushinkai

Pokaż galerię


WICEMISTRZYNI ŚWIATA
KARATE KYOKUSHIN 2018

W dniach 3 – 4 listopada 2018 w Astanie (Kazachstan) odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin z udziałem 340 zawodników z 24 krajów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Minister Kultury i Sportu Kazachstanu Arystanbek Mukhamediuly, Prezydent Światowej Federacji Kyokushin Shihan Antonio Pinero oraz Sekretarz Generalny KWF Andrzej Drewniak. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się zawody juniorów i kadetów natomiast w drugim walczyli seniorzy. Obie grupy wiekowe występowały w konkurencjach kumite i kata .

Polska zdobyła 12 medali, zajmując w klasyfikacji drużynowej V miejsce. Wśród medalowych reprezentantów naszego kraju była zawodniczka Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai Agnieszka Sielicka. Nasza kadrowiczka w konkurencji kumite do 60 kg pozytywnie przeszła eliminacje i w półfinale spotkała się z reprezentantką Kazachstanu. Po regulaminowym czasie wyrównanej walki sędziowie wskazali remis. W dogrywce obie zawodniczki nie odpuściły i trzymały do końca wysoki poziom pojedynku. Sędziowie wskazali 5-0 dla naszej zawodniczki. Wynik ten pozwolił wołowskiej reprezentantce wejść do finału, w którym to przeciwko naszej kadrowiczce stanęła Holenderka.

Niespodziewana kontuzja ręki naszej zawodniczki nie pozwoliła na wykorzystanie wszystkich jej umiejętności i ostatecznie Agnieszka zdobyła zasłużony tytuł Wicemistrzyni Świata.

Ten srebrny medal to następne trofeum z Mistrzostw Świata ponieważ Agnieszka Sielicka w 2014 roku zdobyła już brązowy medal w Japonii.

Występ naszej zawodniczki udowodnił, że nawet Kluby z małych miejscowości mogą mierzyć się na arenach światowych a ich wyszkolenie techniczne i wytrzymałościowe jest na takim samym wysokim poziomie. Jesteśmy ogromnie dumni z tego osiągnięcia i cieszymy się, że ta ciężka praca wynikająca z pasji trenującej dała tak fenomenalne wyniki.


POGORZELICA 2018

Pokaż galerię 1 Pokaż galerię 2